Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne Ferie 2020

Data publikacji 10.02.2020

Ferie zimowe to czas relaksu i dobrej zabawy, natomiast dla policjantów to okres wzmożonej pracy. W trosce o bezpieczne wyjazdy na zimowy wypoczynek oraz powroty do domu, policjanci prowadzą działania pn. „Bezpieczne ferie”. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku zimowego.

Na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu nie tylko z powodu wyjazdów, ale również w związku z powrotami. W ten weekend kończą się ferie w województwie: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim, a rozpoczynają się w województwach:  dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim.

Przypominamy, że podczas prowadzonych działań „Bezpieczne ferie” policjanci zawracają szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autobusach, jak i w samochodach osobowych, a także na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia bagażu, czas pracy kierowców (w przypadku przewozów autobusowych). Sprawdzają również stan trzeźwości kierujących i  reagują na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Decydując się na podróż samochodem pamiętajmy, aby w czasie jazdy zawsze przestrzegać przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństwa i kierować się zdrowym rozsądkiem. Korzystając z uroków zimowego urlopu powinniśmy postępować tak, aby nie narażać nikogo na utratę zdrowia czy życia.

Zarówno piesi, jak i kierujący zobowiązani są przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Kultura jazdy i szacunek wobec innych ma również istotny wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Powrót na górę strony