Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Asp. szt. Artur Sugalski z Rypina - dzielnicowy z powołania

Data publikacji 10.02.2020

Asp. szt. Artur Sugalski dzielnicowy z Rypina, a także Komendant miejscowego Hufca ZHP bez chwili wahania odpowiedział na zapytanie mieszkanki podległego mu rejonu czy harcerze pomogą w zbiórce dla dzieci ze szpitala w Bydgoszczy. Policjant zaangażował w akcje szkoły, urzędy i różnego rodzaju instytucje. Dary już trafiły do małych pacjentów Kliniki Hematologii, Pediatrii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego im. dr A. Jurasza, którzy nie kryli wdzięczności.

Asp. szt. Artur Sugalski jest policjantem w KPP w Rypinie. Pomagać lubi od zawsze, dlatego został dzielnicowym. Jego pasją jest harcerstwo w czasie wolnym od służby pełni funkcję komendanta Hufca ZHP w Rypinie. 

W styczniu br. jedna z mieszkanek podległego mu rejonu zapytała, czy harcerze pomogą w zbiórce dla pacjentów Kliniki Hematologii, Pediatrii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy. Pomysł został przyjęty z aprobatą. Policjant zorganizował zbiórkę pieniędzy oraz różnego rodzaju artykułów. Akcja, którą koordynował spotkała się z dużym zainteresowaniem. W zbiórkę zaangażowali się harcerze, policjanci, strażacy, urzędy, instytucje oraz szkoły powiatu rypińskiego. Zebrano różnego rodzaju artykuły spożywcze, papiernicze, chemiczne, a także kolorowanki i gry planszowe. Ze zgromadzonych pieniędzy zakupione zostały kosmetyki po chemioterapii, czy radioterapii, tablety, czajniki oraz monitor do komputera. Dzięki uprzejmości dyrekcji, a także pracowników przedszkola "Chatka Puchatka” w Rypinie wszystkie rzeczy zostały przygotowane do transportu.

Kilka dni temu wozami policyjnymi i strażackimi przewieziono je do szpitala, gdzie trafiły na oddział. Mali pacjenci nie kryli wdzięczności. Dzieciaki serdeczne dziękowały dzielnicowemu. On jednak najbardziej cieszy się z tego, że mógł pomóc i wywołać uśmiech na ich twarzach.

(KWP w Bydgoszczy/js)

  • Aspirant sztabowy Artur Sugalski przed komputerem
  • Policjant wraz z ludźmi którym pomógł i dla których zorganizował zbiórkę.
  • Zebrane artykuły dla osób potrzebujących.
Powrót na górę strony