Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzeźwa autostrada

Data publikacji 10.02.2020

W 2019 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci wyeliminowali z ruchu 6136 nietrzeźwych kierujących pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. Pijani za kierownicą pojazdów są potencjalnymi zabójcami na drodze. 10 lutego br. zorganizowano na terenie trzech województw, przez które przebiega autostrada A1 działania TRZEŻWA AUTOSTRADA.

Policjanci z komend miejskich i powiatowych w woj. pomorskim, kujawsko-pomorskim i łódzkim przeprowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących a tym samym ograniczenie wypadków drogowych zwłaszcza tych o najtragiczniejszych skutkach. W godzinach pomiędzy 6.30 a 9.30 na autostradzie A1 wraz ze zjazdami i wjazdami pojawiło się zdecydowanie więcej patroli zarówno w oznakowanych jak i nieoznakowanych radiowozach. Kontrole realizowane były w formie kaskadowych posterunków statycznych. Na terenie woj. łódzkiego zaangażowano funkcjonariuszy z komend powiatowych w Kutnie, Łęczycy, Łowiczu, Zgierzu, Koluszkach i z KMP w Łodzi.

Policjanci w ciągu tych 3 godzin przebadali 3348 kierujących, w tym 787 za kierownica samochodów ciężarowych. Ujawnili 3 kierujących pod wpływem alkoholu (2 w stanie nietrzeźwości - wynik promil i 0,7), 1 po użyciu alkoholu - 0,4 promila ). Zatrzymali 2 prawa jazdy (jeden nie posiadał uprawnień) i 3 dowody rejestracyjne.

(KWP w Łodz/js)

  • Policjant stoi przy samochodzie i za pomoca alkomatu bada trzeźwość kierowcy
  • Policjant stoi przy samochodzie i za pomoca alkomatu bada trzeźwość kierowcy
  • Policjnat stoi przy radiowozie z alkomatem i policyjnym lizakiem w recę
Powrót na górę strony