Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Toruńscy policjanci poszukują świadków zajścia na starówce

Data publikacji 10.02.2020

Policjanci z toruńskiej komendy poszukują mężczyzn, którzy w nocy z soboty na niedzielę pobili na toruńskiej starówce obcokrajowców. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że zdarzenie zaistniało na tle narodowościowym. Wizerunek sprawców zarejestrowały kamery monitoringu. Funkcjonariusze szukają osób mogących pomóc w ustaleniu personaliów podejrzanych, a także świadków zajścia.

Policjanci z toruńskiej komendy poszukują sprawców pobicia obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi z uwagi na ich przynależność narodową oraz publiczne znieważenie na tle narodowościowym. Do zdarzenia doszło w niedzielę (09.02.20) około 1:30 u zbiegu ul. Podmurnej i Placu Teatralnego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w grupie, która zaatakowała pokrzywdzonych było 7 mężczyzn.

W toku postępowania policjanci dotarli do monitoringu, na którym widać 5 osób, które mogą mieć związek z tym przestępstwem.

Funkcjonariusze proszą osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub rozpoznają osoby przedstawione na zdjęciach o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112. 

Informacje można przekazać anonimowo.

  • Pierwszy sprawca zarejestrowany na kamerze monitoringu
  • Pierwszy sprawca zarejestrowany na kamerze monitoringu inne ujęcie
Powrót na górę strony