Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 11.02.2024

Nasz Kolega młodszy aspirant Ireneusz Zmudczyński odszedł od nas 26 lat temu, a młodszy aspirant Ireneusz Sojka odszedł 15 lat temu. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci!

MŁODSZY ASPIRANT IRENEUSZ ZMUDCZYŃSKI
ur. 1965 r. - zm. 1998 r.
Komendant Komisariatu Policji w Sadlinkach woj. elbląskiemłodszy aspirant Ireneusz Zmudczyński

Służbę rozpoczął 11.07.1985 r. w Oddziałach Centralnego Podporządkowania WUSW w Gdańsku. Następnie pracował na stanowisku milicjanta w RUSW w Tczewie i RUSW w Kwidzynie.

W 1988 r. został przeniesiony do posterunku MO w Sadlinkach i mianowany na stanowisko posterunkowego.

Od 1990 r. pełnił służbę dzielnicowego w Kwidzynie, następnie w KP w Sadlinkach. W 1997 r. mianowany młodszym asystentem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KRP w Kwidzynie. W tym samym roku został komendantem Komisariatu Policji w Sadlinkach.

W dniu 11.02.1998 r. przeprowadzał ewakuację lokatorów budynku z powodu ulatniania się gazu. Podczas wchodzenia do mieszkania, w którym nastąpiła awaria butli gazowej, doszło do wybuchu gazu, wskutek czego doznał groźnych poparzeń. Po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Sierżant sztabowy Ireneusz Adam Zmudczyński był żonaty.

Za dobre wyniki w służbie był wielokrotnie wyróżniany nagrodami pieniężnymi.

Awansowany pośmiertnie na stopień młodszego aspiranta.

 

MŁODSZY ASPIRANT IRENEUSZ SOJKA
ur. 1976 r. - zm. 2009 r.
Asystent Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w PszczynieMŁODSZY ASPIRANT IRENEUSZ SOJKA

Służbę w Policji rozpoczął 20 listopada 1999 r. na stanowisku aplikanta plutonu patrolowo-interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

W roku 2000 ukończył kurs podstawowy w Szkole Policji w Katowicach.

W latach 1999–2002 pełnił służbę kolejno na stanowiskach: aplikanta, starszego aplikanta drużyny oraz zespołu konwojowo-ochronnego Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Następnie w latach 2003–2005 pracował jako aplikant oraz policjant zespołu ds. prewencji Posterunku Policji w Miedźnej. Od 2006 r. pełnił służbę jako policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego sekcji prewencji, referent oraz asystent Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Młodszy aspirant Ireneusz Sojka był dobrym i skutecznym policjantem. Zdyscyplinowany i sumienny, rzetelnie wywiązywał się z powierzonych zadań służbowych. Za zaangażowanie i osiągnięcia w służbie był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez przełożonych.

W dniu 12 grudnia 2008 r., pełniąc służbę kontrolno-nadzorczą w patrolu zmotoryzowanym, w wyniku wypadku drogowego spowodowanego przez kierowcę samochodu ciężarowego doznał ciężkich obrażeń ciała. Na skutek odniesionych ran zmarł w szpitalu w dniu 11 lutego 2009 r.

(KGP/js)

Powrót na górę strony