Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów i operatora kamer miejskich

Data publikacji 11.02.2020

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze mł. insp. Bogumiła Kotowskiego i Komendanta Straży Miejskiej Piotra Wałczyka wyróżnił i nagrodził czterech jeleniogórskich policjantów oraz operatora kamer miejskich. Prezydent podziękował im za wytrwałość i konsekwencję w działaniu podczas współpracy w sprawie kradzieży 6 lamp fotowoltaicznych na szkodę Urzędu Miasta. Prowadzone przez mundurowych czynności pozwoliły zatrzymać mężczyznę podejrzanego między innymi o kradzieże wspomnianych lamp oraz 2 paserów, którzy kupili od niego skradzione mienie.

Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzieże i włamania. W ręce mundurowych trafili również dwaj mężczyźni  podejrzani o paserstwo, którzy kupili skradzione mienie. Dodatkowo jeden z nich - 36-latek odpowie za posiadanie i handel narkotykami.

Jak ustalili funkcjonariusze, 30-latek w okresie od listopada ubiegłego roku do stycznia br. dopuścił się w Jeleniej Górze kradzieży 6 lamp fotowoltaicznych z kilku ulic w mieście na szkodę Urzędu Miasta oraz dwóch kradzieży z włamaniem do piwnic. Wartość skradzionych lamp oszacowano na blisko 30 tysięcy złotych.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie zatrzymali również 36-latka i 46-latka, w mieszkaniach których odnaleźli część skradzionego mienia, między innymi skradzione lampy. Dodatkowo młodszy z paserów posiadał narkotyki i nimi handlował. Za skradzione przedmioty zapłacił 30-latkowi częściowo gotówką, a częściowo narkotykami. Funkcjonariusze odzyskali w tej sprawie mienie o łącznej wartości około 20 tysięcy złotych.

Teraz  za popełnione czyny 30-latkowi grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 46-latek odpowie za przestępstwo paserstwa, które zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności, a jego kolega dodatkowo za posiadanie i handel narkotykami.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony