Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 46-latek podejrzewany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą

Data publikacji 11.02.2020

Dziś o godzinie 6.00 policjanci z pomorskiej komendy wojewódzkiej siłowo weszli do mieszkania 46-latka podejrzewanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą zyski z nierządu. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze użyli granatów hukowych. Mężczyzna dziś będzie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, niewykluczone, że usłyszy zarzuty. Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego pracowali nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści z nierządu. Do sprawy, podczas poprzednich realizacji, policjanci zatrzymali 14 osób.

Dziś o godzinie 6 policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku weszli siłowo do mieszkania 46-letniego mieszkańca Gdyni. Policjanci mieli informację, że mężczyzna jest niebezpieczny, w trakcie zatrzymania użyte zostały granaty hukowe. Zatrzymany mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i czerpanie korzyści z nierządu. 46-latek dziś doprowadzany będzie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Za przestępstwa, o które podejrzewany jest 46-latek grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Linki do poprzednich realizacji:

Rozbita zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się sutenerstwem

Rozbita grupa przestępcza, która czerpała korzyści z prostytucji 

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony