Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ustalone pierwsze osoby w sprawie zajścia na toruńskiej starówce

Data publikacji 11.02.2020

Policjanci z toruńskiej komendy ustalili już pierwsze personalia osób zamieszanych w pobicie obcokrajowców na toruńskiej starówce. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że zdarzenie zaistniało na tle narodowościowym.

Policjanci z toruńskiej komendy ustalili już pierwsze personalia osób, które brały udział w pobiciu  obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi z uwagi na ich przynależność narodową oraz publiczne znieważenie na tle narodowościowym. Do zdarzenia doszło w niedzielę (09.02.20) około 1:30 u zbiegu ul. Podmurnej i Placu Teatralnego. W tej sprawie już przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego nastolatka. Materiały w jego sprawie trafią teraz do sądu rodzinnego. Funkcjonariusze znają również tożsamość kolejnego z uczestników zajścia (mężczyzna nie został jeszcze zatrzymany, a funkcjonariusze pracują nad ustaleniem miejsca jego pobytu). 

Policjanci nadal apelują do świadków tego zdarzenia lub osób, które rozpoznają mężczyzn przedstawionych na publikowanych wcześniej zdjęciach o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. 56 641 26 07 lub 112. 

Informacje można przekazać anonimowo.

  • Napastnik numer 1
  • Napastnik numer 1 inne ujęcie
Powrót na górę strony