Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy pędził ponad 130 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 12.02.2020

Zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności to konsekwencje z jakimi musi liczyć się 29-letni łukowianin. Mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie i w obszarze zabudowanym jechał samochodem z prędkością 131 kilometrów na godzinę. Wkrótce jego sprawa znajdzie finał w sądzie.

Wczoraj wieczorem policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się po ulicę Trzaskoniec. Według zgłoszenia dokonanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w miejscu tym przekraczana jest dozwolona prędkość. Kolejny raz zgłoszenie dokonane na tej aplikacji potwierdziło się.

Po godzinie 20:00 policjanci sprawdzili prędkość jadącego przez tą miejscowość samochodu marki Audi. Okazało się, że kierujący pojazdem 29-letni łukowianin przekroczył o 81 kilometrów na godzinę dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość.  Kontrolując kierowcę osobówki policjanci poczuli od niego woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

29-latek już „stracił” prawo jazdy i wkrótce usłyszy zarzut. Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Pamiętajmy nawet najmniejsza ilość alkoholu obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierującego.

 

Powrót na górę strony