Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

45-latek odpowie za uszkodzenie bankomatów

Data publikacji 12.02.2020

Kolneńscy policjanci zatrzymali 45-latka, który uszkodził dwa bankomaty, powodując straty w wysokości 65 tysięcy złotych. Do zdarzeń doszło w Kolnie i na terenie powiatu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz mieszkaniec gminy Turośl odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

W miniony piątek kolneńscy policjanci zostali zawiadomieni o uszkodzeniu dwóch bankomatów. Do zdarzeń doszło w Kolnie i w jednej z miejscowości na terenie powiatu. Mężczyzna wylał na bankomaty nieznaną substancję powodując zniszczenie obudowy urządzeń. Właściciel oszacował straty na kwotę około 65 tysięcy złotych.

Nad sprawą od razu zaczęli pracować kolneńscy kryminalni. Szczegółowa analiza materiału dowodowego wskazywała, że związek ze zniszczeniem bankomatów może mieć 45-letni mieszkaniec gminy Turośl. Jego zatrzymanie było już tylko kwestią czasu. Następnego dnia, mężczyzna wpadł w ręce dzielnicowych w swoim mieszkaniu. W trakcie zatrzymania 45-latek zaatakował policjantów jednak został szybko obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. W poniedziałek podejrzany usłyszał już zarzuty: uszkodzenia mienia oraz zmuszania groźbą i przemocą funkcjonariusza publicznego do odstąpienia od czynności służbowej. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

(KWP w Białystok / kp)

Powrót na górę strony