Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oraz mieszkańcy powiatu brodnickiego po raz kolejny oddawali krew

Data publikacji 13.02.2020

W minionym tygodniu brodniccy policjanci, strażacy oraz mieszkańcy powiatu brodnickiego po raz kolejny wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi. Tylko ten kto znalazł się w potrzebie wie, jak cenny to dar. Na akcję odpowiedziało 21 śmiałków. Zebrano ponad 9 litrów tego drogocennego leku.

W  minionym tygodniu na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Brodnicy, po raz kolejny, zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. Choć krew mógł oddać każdy, to w akcję szczególnie zaangażowani byli policjanci. To już kolejna zbiórka tego cennego leku. Akcja honorowego oddawania krwi dla osób potrzebujących, rannych i chorych organizowana przez policjantów z Brodnicy. Jej celem jest pomoc w uzupełnieniu deficytu tego życiodajnego środka w placówkach leczniczych i bankach, popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej. Ogółem udało się zebrać ponad 9 litrów tego drogocennego płynu.

Każda osoba, która chciała oddać krew w mobilnym ambulansie musiała wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji można było sie podzielić tym co najcenniejsze.

Serdeczne podziękowania od policjantów dla pracowników Terenowego Oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Brodnicy za pomoc w organizacji akcji.

Pamiętaj! I Ty możesz uratować komuś życie!

  • Dawcy dzielą się krwią
  • Policjant i cywile oddają krew
  • Policjanci, ratownik i pani pobierająca krew przed specjalistycznym ambulansem
  • Pani z ambulansu zakłada policjantowi opaskę
  • Policjant oddaje krew
  • Policjant siedzi na fotelu i oddaje krew
Powrót na górę strony