Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlarz z Poznania zatrzymany z 4 kg narkotyków

Data publikacji 13.02.2020

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu rozpracowali sprawę narkotykową z terenu Poznania. U zatrzymanego mężczyzny zabezpieczono blisko 4 kg różnych narkotyków o wartości 175 tys. zł. Mieszkaniec Bogucina odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków i amunicji bez zezwolenia. Grozi mu nawet 10 lat więzienia. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową z KWP w Poznaniu zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który w swoim domu w Bogucinie przechowywał znaczne znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. W trakcie przeszukania lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli 1,6 kg amfetaminy, ponad 1 kg marihuany, ponad 600 g amfetaminy oraz ponad 500 g haszyszu.

Narkotyki znalezione przez mundurowych przeznaczone były na sprzedaż na terenie miasta Poznania. Dowodem na to był m.in. notatnik dilera, w którym prowadzone były rachunki i rozliczenia. Ponadto zatrzymany mężczyzna posiadał w miejscu zamieszkania amunicję. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli również ponad 11 tys. zł w gotówce.

Łącznie u 38-latka funkcjonariusze znaleźli blisko 4 kg narkotyków o łącznej wartości co najmniej 175 tys. zł. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Poznań Wilda przedstawił mężczyźnie zarzuty posiadania znacznej ilość środków odurzających i substancji psychotropowych oraz posiadania bez zezwolenia amunicji. Grozi mu za to nawet 10 lat więzienia. Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Poznaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP w Poznaniu / kp)

  • zabezpieczone narkotyki leżą na stole
  • zabezpieczone narkotyki leżą na stole
  • zabezpieczone narkotyki leżą na stole
Powrót na górę strony