Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 13.02.2020

Ząbkowiccy policjanci, podejmując szybkie i zdecydowane działania, uratowali życie młodego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Wcielając się w role psychologa i negocjatora zarazem, mundurowi odwiedli desperata od realizacji jego planu. Gdyby nie skuteczna interwencja funkcjonariuszy doszłoby do tragedii.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Ślaskich otrzymał zgłoszenie mówiące o tym, że w oknie na drugim piętrze jednej z ząbkowickich kamienic stoi młody mężczyzna i prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo.

Funkcjonariusze zareagowali natychmiast. Gdy przyjechali we wskazane miejsce, dostrzegli stojącego na parapecie desperata. Szybko ocenili sytuację i postanowili zająć 25-latka rozmową, próbując jednocześnie odwieźć go od realizacji jego tragicznego planu.

W tym czasie na miejscu interwencji pojawili się także strażacy. W momencie, gdy rozkładali oni pod oknem skokochron, policjanci rozmawiali z 25-latkiem. Na szczęście mundurowi tak umiejętnie poprowadzili rozmowę, że po kilkunastu minutach mężczyzna zrezygnował z targnięcia się na swoje życie. Spokojnie zszedł do mieszkania i został przekazany pod opiekę lekarzy.

Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy, którzy wykazali się umiejętnościami perswazji godnymi psychologa i negocjatora, życie 25-latka zostało uratowane.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony