Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 15.02.2024

Nasz Kolega sierżant Mateusz Klimczak zmarł 10 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

SIERŻANT MATEUSZSierżant Mateusz Klimczak KLIMCZAK
ur. 1985 r. - zm. 2014 r.
Policjant Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi

Służbę w Policji rozpoczął 16 listopada 2010 r. na stanowisku kursanta I Drużyny III Plutonu Prewencji w Kompanii Prewencji Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

W latach 2010-2013 pracował kolejno na stanowisku kursanta, policjanta drużyny III Plutonu Prewencji II Kompanii Prewencji Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, a następnie jako policjant Ogniwa IV Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Sierżant Mateusz Klimczak, pomimo krótkiego stażu służby, dał się poznać jako pracowity i koleżeński policjant. Z dużym zaangażowaniem realizował powierzone zadania służbowe. Był obowiązkowy, sumienny i odważny, zawsze gotów do działania i poświęcenia. Przez 3 lata służby zdobył autorytet i poważanie w swoim środowisku. Za osiągane wyniki był wyróżniany przez przełożonych.

15 lutego 2014 r., pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym, po podjęciu wspólnie z partnerem pościgu za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, zderzył się z innym pojazdem. Na skutek doznanych obrażeń ciała, po kilkunastu dniach zmarł w szpitalu.

(KGP)

Powrót na górę strony