Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Piaseczna uratował starszego mężczyznę z płonącego domu

Data publikacji 14.02.2020

"Jego pomoc uratowała mi zdrowie, a może życie. Ocalił dom od całkowitego spalenia'' – takie słowa podziękowania wpłynęły od 81-latka, którego dom stanął w płomieniach, odciął mu drogę ucieczki, a na ratunek przybył policjant z Piaseczna asp. Paweł Hajduk.

W domu 81-latka wybuchł pożar, który rozprzestrzenił się błyskawicznie. Starszy mężczyzna, ratując się, uciekł na balkon i krzyczał z całych sił o pomoc. Ogień zajmował coraz większą część domu i zbliżał się do mężczyzny.

Policjant z Piaseczna asp. Paweł Hejduk jechał w tym czasie na służbę. W pewnym momencie w miejscowości Jesówka zauważył gęsty dym. Zatrzymał się i usłyszał wołanie o pomoc. Ważna była każda sekunda. Natychmiast ruszył on w kierunku pożaru. Wyważył zamkniętą furtkę i dostał się na balkon, z którego ewakuował starszego mężczyznę. Wezwał straż i pogotowie.

Zachowanie asp. Pawła Hejduka zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek. Kolejny raz pokazaliśmy, że policyjnym mottem "Pomagamy i chronimy'' kierujemy się w naszej codziennej służbie obywatelom.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony