Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze zatrzymania w związku z bójką pseudokibiców

Data publikacji 14.02.2020

Policjanci pracują nad wyjaśnieniem okoliczności zbiegowiska i bójki. We wtorek w rejonie galerii Millenium Hall w Rzeszowie starła się grupa kilkudziesięciu pseudokibiców. Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci rozpoczęli identyfikacje osób uczestniczących w zdarzeniu. Wczoraj zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który ma związek ze zdarzeniem. Dziś zatrzymano kolejne osoby. Planowane są dalsze zatrzymania.

Policjanci z Rzeszowa prowadzą postępowanie w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce we wtorek po godz. 20, w rejonie galerii handlowej Millenium Hall. Doszło tam do zbiegowiska i bójki pomiędzy pseudokibicami klubów Resovia Rzeszów i Stal Rzeszów.

W wyniku podjętych działań, dzięki zebranemu przez policjantów materiałowi dowodowemu do tej pory zidentyfikowano i zatrzymano 4 uczestników zajścia. To mężczyźni w wieku od 20 do 32 lat, wszyscy są mieszkańcami powiatu rzeszowskiego. Zatrzymanym mężczyznom funkcjonariusze przedstawili zarzut czynnego udziału w bójce o charakterze chuligańskim.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, dzisiaj rzeszowski sąd rejonowy tymczasowo aresztował mężczyzn na 2 miesiące.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony