Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki świadkowi kierowca poniósł konsekwencje swojego zachowania

Data publikacji 17.02.2020

Dzięki świadkowi zdarzenia kierowca, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszym przechodzącym na pasach nie uniknął kary. Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat w maksymalnej wysokości. Mundurowi apelują o rozsądną jazdę i zachowanie szczególnej ostrożności!

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (15.02.20) okolo 21:20 na skrzyżowaniu ul. Focha i al. 23 Stycznia w Grudziądzu. Samochód jadący lewym pasem zatrzymał sie przeprzejściem, by przepuścić pieszych. Gdy przechodnie znajdowali się w połowie drogi, prawym pasem, tuż przed nimi przejechał inny pojazd, nie ustępując im pierwszeństwa. Świadek zdarzenia zapisał numery rejestracyjne oraz markę samochodu sprawcy wykroczenia i o wszystkim powiadomił policję.

Funkcjonariusze sprawdzili zapis z kamer monitoringu miejskiego, który jednoznacznie potwierdził, że rzeczywiście doszło do takiego zdarzenia. Mundurowi bardzo szybko ustalili także jego sprawcę. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Grudziądza, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na niego mandaty o łącznej wartości 1000zł.

Policjanci apelują o rozsądną jazdę i zachowanie szczególnej ostrożności przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych, gdzie dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych z niechronionymi uczestnikami ruchu. 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.53 MB)

Powrót na górę strony