Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny areszt do sprawy 8-miesięcznego chłopca

Data publikacji 18.02.2020

Zapadła kolejna decyzja w sprawie 8-miesięcznego chłopca, który z obrażeniami trafił w piątek do szpitala w Bydgoszczy. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące za kratami spędzi także 28-letni konkubent matki dziecka, dzieląc tym samym los kobiety.

Nakielscy policjanci prowadzą postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności, w jakich doszło do powstania obrażeń u 8-miesięcznego chłopca z Mroczy. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 25-letnią matkę i jej 28-letniego konkubenta. 

Na wniosek prokuratora, w niedzielę (16.02.2020 r.) nakielski sąd zastosował 3-miesięczny areszt wobec matki dziecka. Wcześniej kobieta usłyszała prokuratorskie zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad synem oraz 4-letnią córką. 

Wczoraj (17.02.2020 r.) zarzuty w tej sprawie oskarżyciel przedstawił jej 28-letniemu konkubentowi. Mieszkaniec Mroczy jeszcze tego samego dnia stanął przed sądem, który zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.   
Za przestępstwo znęcania się grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Kara ta jest wyższa w przypadku znęcania się nad osobą z różnych względów nieporadną, a także kiedy udowodnione zostanie, że przy znęcaniu stosowane było szczególne okrucieństwo.

Zachowanie podejrzanych oceni sąd, który zdecyduje, jaką poniosą karę. 

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony