Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch kierowców zatrzymanych za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa

Data publikacji 19.02.2020

Policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali 2 kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowego. 67-latek kierujący bmw przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o prawie 70 km/h. Natomiast 45-latek, jechał mercedesem prawie 170 km/h, wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej oraz w rejonie skrzyżowania.

Policjanci z prudnickiej drogówki stale kontrolują prędkość z jaką kierowcy poruszają się po drogach powiatu. Funkcjonariusze w minionym tygodniu zatrzymali do kontroli dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowego. Do obu zatrzymań doszło na drodze wojewódzkiej 414.

Skrajnym brakiem wyobraźni wykazał się 45-letni mieszkaniec Opola. Mężczyzna jechał osobowym mercedesem z  prędkością prawie 170 km/h, gdzie obowiązywała prędkość do 90 km/h. Dodatkowo wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej linii ciągłej oraz w rejonie skrzyżowania. 45-latek za swoje zachowanie na drodze został ukarany wysokim mandatem a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Kolejnym kierowcą zatrzymanym do kontroli okazał się 67-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Mężczyzna jechał bmw z prędkością 119 km/h w obszarze zabudowanym. Przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o prawie 70 km/h. 67-latek stracił już prawo jazdy na 3 miesiące, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy!

Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony