Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W oku kamery wideorejestratora grupy SPEED

Data publikacji 20.02.2020

Policjanci stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z jego przejawów jest lekceważące łamanie przepisów, przekraczanie prędkości i wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych. W ubiegły weekend kamera wideorejestratora grupy SPEED nagrała nieodpowiedzialnych kierowców.

Grupy "SPEED" działają w całym kraju od  lipca tego roku. Do służby kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W ubiegły weekend kamera zainstalowana w radiowozie zarejestrowała nieodpowiedzialne zachowania kierowców autobusu i samochodu osobowego. W pierwszym przypadku kierujący autokarem został ukarany dwustuzłotowym mandatem i pięcioma punktami za wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej! W drugim przypadku kierujący osobowym bmw pędził autostradą z prędkością 197 km/h. W tym miejscu obowiązywało ograniczenie do 140 km/h. Kierowca został ukarany pięćsetzłotowym mandatem i dziesięcioma punktami. 

Apelujemy o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę!

Powrót na górę strony