Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla podpalacza kamienic w Czerwionce-Leszczynach

Data publikacji 20.02.2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 29-latka podejrzanego o wtorkowe podpalenie kamienic. Zebranie materiału dowodowego w sprawie to efekt intensywnych działań policjantów z wydziału kryminalnego z komisariatu i rybnickiej komendy oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mężczyzna dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rybniku, gdzie usłyszał zarzuty. Za sprowadzenie poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców, a także mienia w wielkich rozmiarach, mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło we wtorek 18 lutego br. w godzinach wieczornych. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Generała Hallera w Czerwionce-Leszczynach. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, dach kamienicy stał w płomieniach. Podczas akcji gaśniczej okazało się, że kilkaset metrów dalej, na ulicy Wolności palił się kolejny budynek. Z obu budynków ewakuowano łącznie 48 osób.

O całym zdarzeniu pisaliśmy szczegółowo w komunikacie na stronie "Pożar kamienic w Czerwionce-Leszczynach".

Tej samej nocy policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali podejrzewanego o podpalenie kamienic. Dzięki wspólnym działaniom śledczych z komisariatu i rybnickiej komendy oraz policjantów Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w wyniku intensywnych działań operacyjnych, zebrano materiał dowodowy pozwalający na postawienie mężczyźnie zarzutów. 29-letni mężczyzna dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rybniku. Za sprowadzenie poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców, a także mienia w wielkich rozmiarach, mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, gdzie skierowano wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(KWP we Katowicach / kp)

  • zatrzymany podpalacz w areszcie
  • dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego podpalacza
  • policjant prowadzi zatrzymanego podpalacza

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.72 MB)

Powrót na górę strony