Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomogli potrzebującemu mężczyźnie

Data publikacji 24.02.2020

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Rewiru Dzielnicowych w Ustrzykach Dolnych 65-letni mężczyzna w porę trafił do szpitala. Mieszkaniec Teleśnicy, który mieszka samotnie, był wyczerpany i nie mógł poruszać się o własnych siłach.

W służbie dzielnicowego liczy się otwartość, kompetencje, radzenie sobie w sytuacjach trudnych oraz podejmowanie skutecznych i trafnych decyzji. Właśnie takimi cechami i umiejętnościami wykazali się dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych w Ustrzykach Dolnych, którzy pomogli 65-letniemu mężczyźnie i wezwali do niego pogotowie.

W piątek, 21.02.2020 r., policjanci realizowali swoje zadania w miejscowości Teleśnica. Funkcjonariusze odwiedzili samotnie mieszkającego starszego mężczyznę w jego domu. Dzielnicowi od razu zauważyli, że 65-latek wymaga przewiezienia do szpitala. Mężczyzna nie mógł poruszać się o własnych siłach, był bardzo wycieńczony. Policjanci wezwali pogotowie. 65-latek został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Policjanci przypominają, że zima to trudny czas dla osób zmagających się z bezdomnością, ale też dla tych, których nie stać na zapewnienie sobie godnych warunków do życia. Apelujemy o niepozostawanie obojętnym na ich los.

(KWP w Rzeszowie/js)

Powrót na górę strony