Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant pomógł bezdomnemu mężczyźnie

Data publikacji 24.02.2020

Policjant ustrzyckiej komendy pomógł bezdomnemu mężczyźnie. 30-letni obywatel Czech miał na sobie podarte buty i stare ubranie. Ten widok tak poruszył funkcjonariusza, że postanowił mu pomóc i podarował mu swoje rzeczy, zakupił buty, żywność oraz dał mu pieniądze na drogę powrotną do swojego kraju.

W piątek, 21.02.2020 r., funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Krościenku przekazali policjantom z Ustrzyk Dolnych bezdomnego mężczyznę. Po ustaleniu jego tożsamości okazało się, że jest to 30-letni obywatel Czech. Mężczyzna nie był poszukiwany i mógł ruszyć w dalszą drogę. Tego dnia panowały niesprzyjające warunki atmosferyczne, dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych pieniędzy, a widok jego zniszczonego ubrania przykuwał uwagę. 

Jeden z policjantów widząc trudne położenie, w jakim znalazł się bezdomny mężczyzna, postanowił mu pomóc. Oddał mu swoje ubrania, dał ciepłe skarpety, zakupił nowe buty oraz żywność i środki higieniczne. 30-latek poinformował funkcjonariusza, że chciałby wrócić do domu. Policjant przekazał mu pieniądze na bilet autobusowy i rozpisał na kartce przystanki autobusowe.

Obywatel Czech podziękował funkcjonariuszowi za okazaną pomoc.

(KWP w Rzeszowie/js)

Powrót na górę strony