Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja krwiodawstwa w sportowym wydaniu

Data publikacji 24.02.2020

Do tego, jak ważne jest oddawanie krwi dla potrzebujących, nie trzeba nikogo przekonywać. Policjanci zrzeszeni w IPA z Kędzierzyna – Koźla, wspólnie z klubem HDK "Kropelka" oraz drużyną siatkarską ZAKSA, zorganizowali zbiórkę tego najcenniejszego daru dla 3-letniego Oliwiera z Kędzierzyna - Koźla. Akcję wsparł również Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta. Uczestnicy zebrali łącznie ponad 20 litrów krwi.

22 lutego 2020 r. w hali widowiskowo-sportowej Azoty w Kędzierzynie -Koźlu policjanci z IPA Region Kędzierzyn-Koźle zorganizowali wspólnie z Klubem HDK "Kropelka" oraz Mistrzem Polski w piłce siatkowej, kędzierzyńską ZAKSĄ zbiórkę krwi.

Akcja odbyła się tuż przed meczem ZAKSY z Resovią Rzeszów. Widowisko sportowe przyciągnęło kilka tysięcy sympatyków siatkówki ale także osoby, które chciały podzielić się bezcennym darem, swoją krwią. Gościem specjalnym był nadinsp. Jarosław Kaleta, który od lat wspiera tego typu przedsięwzięcia. Pan Generał tego dnia również oddał krew.

W przerwie meczu policjanci wspólnie z legendą polskiej siatkówki Sebastianem Świderskim, Prezesem Zarządu ZAKSA Kędzierzyn- Koźle wylosowali nagrody dla 5 osób, które oddały krew. Akcja jak zwykle cieszyła się ogromną popularnością. Zebraliśmy ponad 20 litrów krwi. Ten bezcenny dar przekazaliśmy dla ciężko chorego 3-letniego Oliwiera Pietrasa z Kędzierzyna - Koźle.

  • akcja krwiodawstwa
  • akcja krwiodawstwa
  • akcja krwiodawstwa
  • akcja krwiodawstwa
  • akcja krwiodawstwa
Powrót na górę strony