Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wysokomazowiecki policjant wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 24.02.2020

Wysokomazowiecki policjant "drogówki" wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 23-latek kierował fordem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna jechał bez prawa jazdy, gdyż dokument został mu wcześniej już zatrzymany, również za jazdę po alkoholu.

W niedzielę, 23.02.2020 r., policjant z Wydziału Ruchu Drogowego wysokomazowieckiej komendy Policji, wracając ze służby do domu, zauważył jak kierowca forda jedzie całą szerokością drogi. Funkcjonariusz mając podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu postanowił zainterweniować i jak najszybciej zatrzymać pojazd. W pewnym momencie ford zatrzymał się, a mundurowy w rozmowie z kierowcą od razu wyczuł od niego alkohol. Wysokomazowiecki policjant wezwał na miejsce swoich kolegów z "drogówki", którzy przebadali kierowcę na zawartość alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek kierował pojazdem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie interwencji okazało się również, że mężczyzna nie posiada przy sobie prawa jazdy, gdyż już wcześniej policjanci mu je zatrzymali również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Policjanci przypominają, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

(KWP w Białymstoku/js)

Powrót na górę strony