Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za nami pierwsze międzypowiatowe działania na rzecz bezpieczeństwa w Górach Sowich

Data publikacji 24.02.2020

W miniony weekend przeprowadzono wspólne działania dzierżoniowskich i kłodzkich policjantów, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i traktach leśnych Gór Sowich.

W związku z sygnałami jakie docierają do policjantów, dotyczącymi nielegalnych wyścigów na drogach, jazdy na motocyklach oraz quadach po leśnych traktach, a nawet poza nimi – w samych lasach, mundurowi z Dzierżoniowa i Kłodzka przeprowadzili działania mające na celu wyeliminowanie tego typu zachowań z miejsc, gdzie nie powinny mieć miejsca. Miejscowi policjanci w prowadzonej akcji uzyskali logistyczne i techniczne wsparcie z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W czynnościach udział wzięli również funkcjonariusze Straży Leśnej.

Działania prowadzone były dwukierunkowo. Po pierwsze rozpoznawano miejsca, gdzie może dochodzić do grupowania się osób prowadzących nielegalny proceder, po drugie prewencyjnie przemierzano szlaki i trakty leśne, aby móc reagować w przypadku ujawniania czynów zabronionych. Policjanci wraz z Strażnikami Leśnymi patrolowali tereny leśne przy wykorzystaniu samochodów, specjalistycznego sprzętu w postaci quadów, ale również pieszo.

Można śmiało stwierdzić, że działania prewencyjne odniosły pożądany efekt, ponieważ na obszarze, gdzie prowadzona była akcja, nie ujawniono przypadków łamania prawa.

(KWP we Wrocławiu/js)

  • Policjant na quadzie patroluje górskie tereny
  • Policjant na quadzie patroluje górskie tereny
  • Spotkanie policjanta ze strażnikami leśnymi

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.33 MB)

Powrót na górę strony