Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna edycja akcji charytatywnej zainicjowanej przez policjanta

Data publikacji 25.02.2020

Policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, żołnierze i pasjonaci biegania włączyli się w III edycję biegu charytatywnego na rzecz chorych dzieci. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest krośnieński policjant Piotr Bobola.

W sobotę, 22.02.2020 r., blisko 200 uczestników pojawiło się na starcie III Biegu na Zamek. Z korczyńskiego rynku biegacze wyruszyli na górską trasę, której metą był zamek Kamieniec w Odrzykoniu. Była to kolejna edycja zawodów zainicjowanych przez krośnieńskiego policjanta Piotra Bobolę.

Ideą akcji jest wsparcie dzieci, które zmagają się z ciężkimi chorobami. W tym roku uczestnicy pobiegli dla Patryka, u którego zdiagnozowano czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce oraz dla Kuby, który cierpi na dystrofię mięśniową. 

Zawodnicy mieli do pokonania 10 kilometrową trasę, strome podbiegi i przeprawę przez las. Sportowym zmaganiom towarzyszył przenikliwy chłód i porywisty wiatr. Na mecie każdy uczestnik miał możliwość wsparcia kosztownego procesu rehabilitacji Patryka i Kuby, którzy ze szczerym wzruszeniem obserwowali zmagania biegaczy. Zamkowy dziedziniec rozświetlił blask płonącego ogniska i nadzieja na poprawę jakości życia schorowanych chłopców.

(KWP w Rzeszowie/js)

  • Uczestnicy charytatywnego biegu
  • Uczestnicy charytatywnego biegu
  • Uczestnicy charytatywnego biegu z pochodniami
Powrót na górę strony