Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naba i Bary rozpoczynają służbę w mieleckiej komendzie

Data publikacji 26.02.2020

Dwa nowe psy zasilą szeregi mieleckiej policji. Czworonogi wraz ze swoimi przewodnikami właśnie wróciły ze specjalistycznego szkolenia w Sułkowicach. Naba i Bary trafiły do policji dzięki wsparciu samorządowców - Starostwa Powiatowego w Mielcu oraz Urzędu Miasta w Mielcu.

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa spotkał się z Wicestarostą Powiatu Mieleckiego Andrzejem Bryłą oraz Prezydentem Miasta Mielca Jackiem Wiśniewskim. W ubiegłym roku włodarze przekazali na Fundusz Wsparcia Policji 16 tys. złotych, które zostały przeznaczone na zakup dwóch psów i potrzebnego im wyposażenia.

Naba - jest wyszkolony do działań specjalnych na terenie całego kraju, natomiast Bary to pies patrolowo - tropiący. Przez pięć miesięcy, psy pod czujnym okiem instruktorów szkoliły się na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Ćwiczyły m.in. posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód, obronę przewodnika czy zatrzymywanie niebezpiecznego przestępcy oraz tropienie śladów ludzkich. Przewodnicy i ich czworonożni przyjaciele nauczyli się współpracy, aby móc stworzyć zgrany duet. Zdobyte na szkoleniu wzajemne zaufanie i umiejętności wykorzystane będą w codziennej służbie.

W trakcie spotkania przewodnicy rozmawiali z samorządowcami o swoich doświadczeniach w pracy z psem. Wspominali szkolenie oraz opowiadali anegdoty związane ze służbą z czworonogami.

 

  • przewodnik psa wraz z czworonogiem w trakcie rozmowy z samorządowcami
    fot. KPP Mielec
  • na fotografii pies policyjny
  • pies z przewodnikiem służbowym
  • przewodnik psa wraz z czworonogiem w trakcie rozmowy z samorządowcami
  • pies służbowy z przewodnikiem
  • psy służbowe z przewodnikiem
Powrót na górę strony