Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Wrocławia przejęli transport 480 tys. sztuk nielegalnych papierosów, a wiozący je kierowca miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 26.02.2020

Nawet 3 lata pozbawienia wolności grożą 57-letniemu mieszkańcowi Wrocławia, który w stanie nietrzeźwości prowadził dostawczego peugeota. Dodatkowo w pojeździe przewoził kilkaset tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili kolejne pudła wypełnione po brzegi nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonych przez funkcjonariuszy papierosów mogło narazić Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 800 tys. zł.

Wrocławscy policjanci ruchu drogowego otrzymali informację o pojeździe, za kierownicą którego może znajdować się osoba nietrzeźwa. Ze zgłoszenia wynikało, że dostawczy peugeot porusza się ruchliwą trasą S5, a jego kierowca ma problem z utrzymaniem auta na swoim pasie ruchu. W ten rejon błyskawicznie zostali skierowani funkcjonariusze, którzy szybko namierzyli opisany przez zgłaszającego samochód. Mundurowi ustalili również świadków zdarzenia, którzy widzieli, jak 57-latek kierujący dostawczakiem nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy.

Policjanci, po zatrzymaniu peugeota do kontroli drogowej, od razu wyczuli od kierowcy bardzo silny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 57-latka dało wynik, który zaskoczył nawet tak doświadczonych mundurowych. Wrocławianin poruszał się po bardzo ruchliwej trasie, mając w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu.

Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany. Jednak okazało się, że to jeszcze nie był koniec policyjnej interwencji. W przedziale transportowym francuskiego auta mundurowi ujawnili pudła po brzegi wypełnione paczkami papierosów bez polskich znaków akcyzy. 57-letni wrocławianin przewoził łącznie 480 tys. sztuk nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Policjanci zabezpieczyli ujawnioną kontrabandę i przewieźli zatrzymanego mężczyznę na komisariat. Następnie funkcjonariusze sprawdzili również miejsce zamieszkania kierowcy. Tam ujawnili kolejne pudła z nielegalnym tytoniem. Łącznie mundurowi z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zabezpieczyli 600 tys. sztuk papierosów. Wprowadzenie ich do obrotu mogło spowodować straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy na kwotę ponad 800 tys. zł.

57-latek, który w stanie nietrzeźwości przewoził nielegalne papierosy, trafił do policyjnego aresztu. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że już wcześniej miał problemy z prawem, w związku z podobnymi przestępstwami. Teraz mogą grozić mu poważne konsekwencje prawne z karą 3 lat pozbawienia wolności włącznie.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • zabezpieczone przez policjantów wyroby tytoniowe bez akcyzy
  • zabezpieczone przez policjantów wyroby tytoniowe bez akcyzy zapakowane w kartony
  • zabezpieczone przez policjantów wyroby tytoniowe bez akcyzy w kartonach w bagażniku samochodu

Opis filmu: Policjanci z Wrocławia przejęli transport 480 tys. sztuk nielegalnych papierosów, a wiozący je kierowca miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.79 MB)

Powrót na górę strony