Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważył interweniujących policjantów - został ukarany karą 10 miesięcy pozbawienia wolności

Data publikacji 04.03.2020

Młody mężczyzna znieważył legnickich policjantów, którzy przyjechali na interwencję domową do jednej z miejscowości na terenie Gminy Ruja. 28-latek miesiąc wcześniej zachował się podobnie. Wówczas również znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Wówczas został ukarany karą grzywny. Jak widać grzywna nie nauczyła mężczyzny szacunku do funkcjonariuszy publicznych, teraz usłyszał surowszy wymiar kary. Podejrzany najbliższe 10 miesięcy spędzi za kratami.

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy udali się na interwencję domową do jednej z miejscowości na terenie Gminy Ruja. Według zgłoszenia jeden z mieszkańców miał wszcząć awanturę w miejscu zamieszkania. Po przybyciu na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Z uwagi na to, że 28-latek był nietrzeźwy, funkcjonariusze postanowili umieścić go w izbie wytrzeźwień. Wówczas mężczyzna znieważył interweniujących policjantów. Ponadto był agresywny i silnie pobudzony.

Miesiąc wcześniej miała miejsce podobna sytuacja, wówczas inni policjanci interweniowali wobec tego samego mężczyzny. Powód interwencji był ten sam. Wówczas 28-latek również próbował uniemożliwić policjantom wykonywanie obowiązków służbowych, znieważył ich oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Został za ten czyn ukarany karą grzywny.

Biorąc pod uwagę fakt, że kara grzywny nie nauczyła 28-latka szacunku do funkcjonariuszy publicznych, prokurator zdecydował o surowszym wymiarze kary, jakim jest 10 miesięcy pozbawienia wolności oraz nawiązka dla każdego pokrzywdzonego policjanta. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

Przypominamy, że za znieważenie policjanta grozi kara pozbawienia wolności do 1 roku, a za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego do lat 3.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony