Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Jak szybko, to nie na drodze" - trzecia odsłona kampanii

Data publikacji 05.03.2020

Już dziś kolejna, trzecia odsłona kampanii społecznej Komendy Stołecznej Policji "Jak szybko, to nie na drodze". Bohaterem spotu jest polski zawodnik windsurfingu, siedmiokrotny mistrz świata w tej dyscyplinie, Wojciech Brzozowski, który w filmie zachęca kierowców, aby prędkość na drodze zastąpili jedną z form sportu ekstremalnego, który wywołuje jeszcze większe emocje.

"Jak szybko, to nie na drodze" to kampania społeczna Komendy Stołecznej Policji, która ma uświadomić wielu kierowcom, że adrenalinę, którą wywołuje szybkość, można podnieść w inny sposób. We współpracy ze znanymi osobami przygotowaliśmy dla Państwa serię krótkich spotów. Bohaterem dzisiejszego jest windsurfer, mający na koncie liczne zwycięstwa w Pucharze Świata, Europy i Polski, Wojtek Brzozowski. Zawodnik zachęca kierowców, aby spróbowali swoich sił na desce windsurfingowej.

Pomysł na kampanię wypłynął od policjantów działających w warszawskiej grupie SPEED, którzy na co dzień podczas swojej służby walczą z „piratami” drogowymi. Jak dotąd, policjanci grupy SPEED zatrzymali prawie 4 tysiące praw jazdy, a tylko w 2019 roku nałożyli na niestosujących się do ograniczeń prędkości kierowców prawie 16 tysięcy mandatów karnych.

Już za tydzień bohaterem spotu będzie kolejny mistrz …

Zachęcamy zatem do korzystania z materiałów, a tym samym promowania bezpieczeństwa na drodze, szczególnie przed nadchodzącym weekendem, który można ekstremalnie spędzić na wodzie, ale niekoniecznie na drodze.

Tekst: Edyta Adamus, Foto: Marek Szałajski, Film: podkom. Rafał Retmaniak

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.88 MB)

Powrót na górę strony