Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z ostrołęckiej komendy odzyskali łódź o wartości blisko 30 tysięcy złotych

Data publikacji 05.03.2020

W trakcie jazdy zgubił profesjonalną łódkę do żeglarstwa. Po zorientowaniu się z jej utraty wrócił na miejsce, lecz już jej tam nie było. Z pomocą przyszli policjanci z Myszyńca, którzy znaleźli łódkę w jednym z garaży na terenie powiatu ostrołęckiego. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn. Łódka już wróciła do właściciela.

Do nietypowej sytuacji doszło w miniony poniedziałek, kiedy to do komisariatu w Myszyńcu zgłosił się trener jednego z klubów żeglarskich i poinformował o kradzieży profesjonalnie przygotowanej do treningów łódki. Mężczyzna powiedział, że jechał samochodem z przyczepką, na której znajdowały się trzy łódki. W okolicach Rozóg zatrzymali go inni kierowcy i poinformowali, że w trakcie jazdy, w wyniku pęknięcia pasa mocującego, zgubił jedną z łodzi. Wartość łódki została przez niego oszacowana na kwotę blisko 30 tys. zł. Mężczyzna dodał, że gdy wrócił na miejsce, to już jej tam nie było.

Policjanci z Myszyńca natychmiast włączyli się w jej poszukiwania. Już po kilku godzinach prowadzonej akcji mundurowi zdobyli już informacje, gdzie łódka może się znajdować. Na jednej z posesji, w garażu, policjanci znaleźli łódź.

Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców powiatu ostrołęckiego, którzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Dwóch z nich usłyszało już zarzuty dotyczące kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony