Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nakielskiej „drogówki” nie pozostawili 35-latki w potrzebie

Data publikacji 05.03.2020

Policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego pomogli kobiecie, która na ich oczach przewróciła się na chodnik i dostała ataku padaczki. Mundurowi udzielili 35-latce pomocy i wezwali na miejsce służby medyczne.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (4.03.2020 r.) przed 15.00 w centrum Nakła. Przejeżdżający jedną z ulic policjanci z nakielskiej „drogówki” zauważyli upadającą na chodnik kobietę. Podejrzewając, że 35-latka może potrzebować pomocy, gdyż jej zachowanie wskazywało na atak padaczki, mundurowi natychmiast zawrócili i podbiegli do niej.

Przeczucia policjantów faktycznie się potwierdziły. Kobieta była w trakcie ataku epilepsji, dlatego funkcjonariusze udzielili jej pomocy przedmedycznej, zabezpieczyli głowę przed ewentualnymi urazami i otoczyli opieką. Na miejsce wezwali też ratowników, którzy zajęli się dalej 35-latką.

Dobrze, że policjanci znaleźli się w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu, bo z pewnością ich szybka reakcja uchroniła kobietę przed ewentualnymi obrażeniami związanymi z atakiem oraz upadkiem na betonowe podłoże.

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony