Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy kradzieży samochodu, który staranował policyjny radiowóz

Data publikacji 05.03.2020

Brodnicki sąd aresztował tymczasowo na 3 miesiące 41-letniego mężczyznę, którego brodniccy policjanci zatrzymali po kilkukilometrowym pościgu. Mężczyzna uciekając skradzionym samochodem nie zatrzymał się do kontroli. Staranował radiowóz, zepchnął go z drogi, narażając policjantów na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Sprawca jest recydywistą, dlatego za popełnione przestępstwa grozi mu wyższa kara.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (2.03.20) na terenie powiatu brodnickiego. Wczesnym rankiem brodniccy policjanci przyjęli zawiadomienie od właściciela jednej z miejscowych firm o kradzieży dostawczego iveco wraz ze sprzętem znajdującym się w skrzyni ładunkowej. Jako potencjalnego sprawcę wskazano nowego pracownika firmy.

Około 13.00 dyżurny policji z Brodnicy otrzymał zgłoszenie, że skradziony samochód widziany był w Rypinie, skąd kierował się w stronę Brodnicy. Dyżurny natychmiast wysłał policjantów. W miejscowości Osiek (pow. brodnicki) policjanci zauważyli skradzione iveco i dali wyraźne sygnały do zatrzymania się. Kierowca nie reagował, zajeżdżał drogę radiowozowi, spychał policjantów z jezdni, w końcu staranował radiowóz, po czym cofając uderzy w jadący za nim wojskowy pojazd.

Sprawca kontynuował ucieczkę. Żołnierze brodnickiej jednostki wojskowej, w których uderzył kierowca, przyłączyli się do pościgu, a do pomocy policjantom dyżurny wysłał kolejne patrole.

Sprawca swoją ucieczkę kontynuował drogami gruntowymi, aż do powiatu rypińskiego, gdzie w miejscowości Radziki Duże wojskowy honker zajechał mu drogę. Tam zza kierownicy funkcjonariusze wyciągnęli 41-letniego mężczyznę. Po sprawdzeniu okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W wyniku pościgu i zderzenia dwóch rannych policjantów trafiło do szpitali. 41-letni brodniczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie pobrano również krew do badań na obecność narkotyków.

41-latek przed sądem odpowie w warunkach recydywy za kradzież pojazdu, kierowanie iveco w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, narażenie policjantów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także kradzież felg samochodowych. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Wczoraj (4.03.20) brodnicki sąd aresztował 41-latka tymczasowo na 3 miesiące.

 

 

 

 

Powrót na górę strony