Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzionego Mercedesa

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi odzyskali skradzionego Mercedesa, którego wartość wolnorynkowa wynosi 220 tys. zł. Właścicielka nie była świadoma, że kupiła kradzione auto..

4 marca br. śledczy z komendy miejskiej Policji ustalili, że w Wydziale Komunikacji został odnotowany fakt rejestracji samochodu marki Mercedes sprowadzonego z zagranicy. Funkcjonariusze po sprawdzeniu w systemie informatycznym numeru VIN zorientowali się, że podejrzany samochód jest poszukiwany i utracony w wyniku kradzieży z terenu Francji.

Policjanci podjęli decyzję o sprawdzeniu tej informacji. Funkcjonariusze szybko ustalili dane obecnej właścicielki mercedesa i pojechali do jej miejsca zamieszkania. Zdziwiona kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że samochód sprowadziła z terenu Niemiec. Nie była świadoma, że auto może pochodzić z przestępstwa. 41-latka wskazała funkcjonariuszom miejsce, gdzie stał zaparkowany mercedes. Policjanci potwierdzili, że numery VIN Mercedesa kobiety zgadzają się z tymi samymi co w skradzionym aucie. Stróże prawa zabezpieczyli pojazd na policyjnym parkingu, gdzie będzie czekał na prawowitego właściciela.

Przed zakupem samochodu używanego, większość z nas sprawdza jego stan techniczny. Jednak niewiele osób pamięta, że potrzebujemy również wiedzy, czy samochód pochodzi z legalnego źródła.

Policjanci apelują!

  • Zawsze, przy kupnie pojazdów krajowych jak i sprowadzonych z zagranicy, możesz pojechać do najbliższej jednostki Policji, gdzie funkcjonariusze ustalą, czy samochód nie jest przedmiotem kradzieży,
  • Sprawdź numer VIN na tabliczce znamionowej pojazdu z numerem widniejącym w dowodzie rejestracyjnym. Znajomość VIN pozwala również upewnić się, ze pojazd nie jest kradziony oraz że możliwa będzie jego rejestracja.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony