Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Data publikacji 10.03.2020

3 marca br. w godzinach popołudniowych na ulicy Szosa Polska doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła kobieta. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Dzięki intensywnej pracy policjantów z komendy miejskiej ustalono i zatrzymano podejrzanego mężczyznę. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego Szczecin-Zachód w Szczecinie, Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy wobec mężczyzny, który jest podejrzany o spowodowanie wypadku, do którego doszło 3 marca br. w Szczecinie. Niestety w wyniku tego zdarzenia osoba piesza poniosła śmierć, natomiast drugi pokrzywdzony doznał obrażeń ciała na okres przekraczający 7 dni. Dodatkowo sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy pokrzywdzonym.

Dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy udało się ustalić sprawcę i zatrzymać go.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód w Szczecinie. Dotychczasowe dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, i ucieczki z miejsca zdarzenia, a także zastosowanie wobec niego na wniosek prokuratora tymczasowego aresztowania. Aktualnie w sprawie nadal trwają czynności.

Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony