Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skazany w Hiszpanii, zatrzymany pod Radomiem

Data publikacji 12.03.2020

Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu zatrzymali 34-latka, który był poszukiwany od 2016 roku przez prokuraturę w Walencji za przestępstwa, których miał się dopuścić w Hiszpanii.

Sekcja Poszukiwań i Identyfikacji Osób istnieje już 4 lata. Swoją podległością należy do struktury Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Jej policjanci ścigają najgroźniejszych przestępców z województwa mazowieckiego, którzy od lat są nieuchwytni. Nie ma dla nich znaczenia, czy ktoś dopuścił się przestępstwa w Polsce czy za granicą. Gdy tylko pojawia się na terenie naszego kraju musi się liczyć z tym, że znajdzie się w kręgu zainteresowania „poszukiwaczy” z Radomia.

Tak było też w ostatnich dniach z 34-letnim mieszkańcem jednej z podradomskich miejscowości. Europejski Nakaz Aresztowania wystawił hiszpański wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna został skazany za gwałt i kradzież na ponad 5,5 roku więzienia. Prośbę o pomoc w zatrzymaniu 34-latka hiszpańska Policja skierowała do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Tą drogą informacja trafiła do policjantów z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób.

Policjanci ustalili, że mężczyzna może przebywać pod Radomiem. Został zatrzymany kilka dni temu, gdy wychodził z domu. Był bardzo zaskoczony widokiem policjantów. 34-latek trafił teraz na 100 dni do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na ekstradycję do Hiszpanii.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/RJ

Powrót na górę strony
Polska Policja