Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weszli do płonącego budynku i z narażeniem życia ewakuowali osoby

Data publikacji 13.03.2020

Dwaj sierżanci wrocławskiej drogówki jako pierwsi przyjechali na miejsce niebezpiecznego pożaru. Policjanci zaczęli działać natychmiast – wybiegli z radiowozu i ruszyli na klatkę schodową płonącego budynku. Po chwili sprawdzali już sąsiednią kamienicę, wszystko w kłębach gryzącego dymu. Z lokalu sąsiadującego z pożarem wyprowadzili osoby w bezpieczne miejsce. Następnie zajęli się organizacją ruchu w obrębie miejsca zdarzenia.

Policjanci przeprowadzali akurat kontrolę pojazdu. W pewnym momencie kierujący innym samochodem powiedział im, że na ul. Hubskiej płonie kamienica. Policjanci natychmiast ruszyli w tym kierunku. Nad dachem budynku widać już było gęste kłęby dymu. Funkcjonariusze działali błyskawicznie i instynktownie. Ustawili swój radiowóz na pasie pod budynkiem, blokując ruch pojazdów i tworząc strefę dla pojazdów innych służb, których jeszcze nie było na miejscu.

Policjanci wrocławskiej drogówki wybiegli z radiowozu i ruszyli na klatkę schodową płonącego budynku. Jednocześnie o pożarze informowali oficera dyżurnego. Szybko ustalili, że budynek miał być niezamieszkały, a wejścia zabezpieczone przed postronnymi osobami. Na podwórku jednak były uszkodzone kraty, a to świadczyło o tym, że ktoś w środku może potrzebować pomocy. Policjanci zaczęli sprawdzać kamienicę. Na drugim piętrze pożar był już tak rozległy, że uniemożliwił im wejście wyżej. Policjanci sprawdzili jeszcze piwnicę, cały czas głośno nawołując za osobami potrzebującymi pomocy. Na szczęście w budynku nikogo nie było. Wszędzie natomiast unosił się gryzący dym.

Po wyjściu na zewnątrz, policjanci zauważyli kolejne zagrożenie. W sąsiednim budynku, w mieszkaniu bezpośrednio sąsiadującym z lokalem objętym pożarem, znajdowały się osoby. Funkcjonariusze wyprowadzili wszystkich obecnych w środku ludzi, a następnie zamknęli ul. Hubską dla ruchu kołowego. Trzeba było stworzyć bezpieczną strefę działania dla pojazdów straży pożarnej, która już walczyła z pożarem.

Na szczęście podczas pożaru budynku na ul. Hubskiej we Wrocławiu nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony