Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali kierującą, która w terenie zabudowanym jechała 106 km/h

Data publikacji 15.03.2020

Policjanci z kłodzkiej grupy SPEED zatrzymali kierującą, która w rażący sposób przekroczyła dozwolone przepisy. Kobieta pędziła samochodem w terenie zabudowanym aż 106 km/h. W związku z tym 58-latka straciła prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto otrzymała także grzywnę oraz 10 punktów karnych. Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Policjanci z grupy SPEED Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku przeprowadzili kolejne działania na terenie powiatu. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze ujawniali przede wszystkim wykroczenia drogowe, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa na drodze. Między innymi zwracali uwagę na łamanie przepisów w zakresie przekraczania dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze pełnili służbę między innymi na drodze krajowej nr 8. W służbie wykorzystali nieoznakowany radiowóz. W pewnym momencie zauważyli zbyt szybko jadący samochód osobowy. Policyjny wideorejestrator wskazał, że auto pędziło z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym prędkość o 56 km/h. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedziała 58-letnia kobieta, która za powyższe wykroczenie została ukarana mandatem. Mieszkanka powiatu kłodzkiego utraciła również prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymała 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie realizowane na drogach powiatu kłodzkiego.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • policjant ruchu drogowego siedzi w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem
  • policjant ruchu drogowego podczas kontroli drogowej kierującej, która przekroczyła dopuszczalną prędkość
  • policjanci ruchu drogowego podczas kontroli drogowej kierującej, która przekroczyła dopuszczalną prędkość
Powrót na górę strony