Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do bioelektrowni gazowej - spowodowali straty w wysokości prawie miliona złotych

Data publikacji 16.03.2020

Głogowscy policjanci kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do stacji transformatorowej będącej częścią budowanej bioelektrowni gazowej. Straty, jakie spowodowali złodzieje sięgają prawie miliona złotych! Zatrzymani mężczyźni w wieku 25, 27 i 33 lat to mieszkańcy powiatu głogowskiego. Wszystkim trzem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia na terenie budowanej bioelektrowni gazowej, która usytuowana jest na terenie gminy Żukowice, doszło na przełomie stycznia i lutego br. Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu głogowskiego podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem, w wyniku której powstały straty sięgające miliona złotych. Są to mężczyźni w wieku 25, 27 i 33 lat. Głogowscy funkcjonariusze ustalili również czwartego sprawcę, a jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu.

Zatrzymani mężczyźni nie zdawali sobie sprawy z wysokości szkód, jakie powstały w wyniku ich przestępczego działania. Łupem złodziei padło miedziane okablowanie, urządzenia oraz wyposażenie stacji transformatorowej, która nie była jeszcze podpięta do sieci elektrycznej. Prawie połowa wartości strat to uszkodzenia i dewastacja obiektu dokonana przez sprawców.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty i grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • Zdewastowane urządzenia
  • Uszkodzenia w stacji transformatorowej
  • Uszkodzone urządzenia w obiekcie
  • Zatrzymany jeden z mężczyzn podczas przesłuchania
  • Drugi z zatrzymanych mężczyzn
  • Policjanci prowadzą trzeciego zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony