Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Legnicy uratowali kobietę

Data publikacji 18.03.2020

Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy uratowali 67-letnią kobietę przed desperackim krokiem. Funkcjonariusze siłowo weszli do mieszkania i w ostatniej chwili ściągnęli kobietę z parapetu okna znajdującego się na drugim piętrze. Mieszkanka Legnicy obecnie znajduje się pod opieką lekarzy.

Dyżurny legnickiej Policji odebrał zgłoszenie o kobiecie, która siedzi na parapecie okna znajdującego się na drugim pietrze jednego z mieszkań w Legnicy i krzyczy, że zaraz zeskoczy. Na miejsce od razu skierowane zostały wszystkie niezbędne służby. Jako pierwsi przybyli policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji.

Gdy dotarli na wskazaną ulicę, zauważyli siedzącą kobietę na parapecie okna znajdującego się na drugim piętrze budynku z nogami zwisającymi na zewnątrz. Kobieta przeraźliwie krzyczała, że zaraz wyskoczy. Liczyła się każda minuta. Policjanci natychmiast się rozdzielili. Trzech weszło na górę a reszta pozostała pod blokiem, aby w razie czego złapać desperatkę. Drzwi od mieszkania kobiety były zamknięte. Funkcjonariusze z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia mieszkanki Legnicy wyważyli drzwi. Kiedy weszli do środka, kobieta krzyknęła, że skacze. Dosłownie w ostatniej chwili policjanci chwycili kobietę i siłowo wciągnęli ją do mieszkania. 67-letnia legniczanka trafiła pod opiekę lekarzy.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowane zostało kolejne ludzkie życie, a to w służbie każdego funkcjonariusza wartość najcenniejsza!

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony