Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie mężczyzny. Najpierw jednak ryzykowali własnym

Data publikacji 18.03.2020

Policjanci z wąskiego gzymsu na elewacji budynku przeskoczyli na balkon mieszkania. Na zewnątrz wyszli przez okno na półpiętrze. Musieli działać zdecydowanie – w mieszkaniu znajdował się mężczyzna, którego życie mogło być zagrożone. Funkcjonariusze, asekurując się nawzajem, w końcu zeskoczyli na balkon. W mieszkaniu rozpoczęli walkę o życie mężczyzny. Nie oddychał, ani nie miał wyczuwalnego pulsu. Policjanci byli dobrze wyszkoleni i rozpoczęli resuscytację, która zakończyła się sukcesem. Mężczyzna powoli do nich wracał i odzyskiwał przytomność. Na koniec podziękował im za ocalenie życia.

Policjanci z komisariatu Wrocław–Leśnica otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Funkcjonariusze na miejscu zastali zdenerwowaną kobietę, która przekazała im, że przed chwilą z przyczyn osobistych pokłóciła się ze swoim partnerem. Ten wypchnął ją z mieszkania, krzyczał, że jego życie nie ma sensu i zamknął mieszkanie od środka. Kobieta natychmiast zaalarmowała o zdarzeniu Policję. Mężczyzna w mieszkaniu nie reagował na wezwania funkcjonariuszy, a istniało realne zagrożenie jego życia. Drzwi mieszkania były bardzo solidnie wykonane i bez specjalistycznego sprzętu niemożliwe było ich siłowe otwarcie. Policjanci wezwali zatem na miejsce straż pożarną i podczas oczekiwania na ich przyjazd, zaczęli sprawdzać inne możliwości wejścia do środka.

Od podwórza zauważyli uchylone w mieszkaniu okno balkonowe. Mundurowi postanowili wówczas przedostać się z okna na półpiętrze na balkon mieszkania. Mieli do dyspozycji tylko niewielki betonowy gzyms, ale pomagając sobie nawzajem, w końcu zeskoczyli na balkon. W mieszkaniu zastała ich dramatyczna sytuacja, bo mężczyzna targnął się na swoje życie. Nie miał już żadnych oznak życia i policjanci dobrze wiedzieli, że liczy się dla niego każda sekunda. Nie wyczuwali ani tętna, ani oddechu. Z determinacją rozpoczęli walkę o życie leżącego na podłodze mężczyzny. Doskonale wiedzieli, co należy robić. Po kilku chwilach policjanci usłyszeli, jak desperat zaczyna dławić się i kaszleć. Został uratowany i mundurowi mogli odetchnąć z ulgą. Mężczyzna stopniowo zaczął odzyskiwać przytomność.

Policjanci, aby uratować jego życie, najpierw musieli ryzykować własnym, stąpając po wąskim gzymsie. Mężczyzna, gdy już doszedł do siebie i zorientował się w sytuacji, spojrzał na zmęczonych funkcjonariuszy i podziękował im.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Funkcjonariusze KP Leśnica, którzy uratowali życie mężczyzny"
  • Policjant z Komisariatu Policji Wrocław Leśnica
Powrót na górę strony