Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

#Zostanwdomu - radomskich policjantów wspierają Terytorialsi. By odciążyć służby mundurowe możecie zainstalować aplikację „Kwarantanna domowa”

Data publikacji 23.03.2020

Mazowieccy policjanci cały czas sprawdzają jaki jest stan kilkuset mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy pozostają w kwarantannie. Mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu od wczoraj wpierają żołnierze z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu. Jeżeli osoby, z którymi mają kontakt, potrzebują wsparcia, informacje takie trafią do odpowiednich instytucji. Możliwe jest też wysłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów - tak, dzięki aplikacji „Kwarantanna domowa” może wyglądać nasze 14 dni w domu.

Każdego dnia rośnie liczba osób objętych kwarantanną domową. To Polacy, którzy wrócili z zagranicy, ale i osoby, które miały kontakt z ludźmi zarażonymi koronawirusem. Z kwarantanną wiążą się pewne obowiązki. To m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym ją odbywamy. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo nam wszystkim, zarówno osobom objętym kwarantanną, jak i ich bliskim, czy sąsiadom.

Jednym z zadań funkcjonariuszy jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanym adresem. Każdego dnia policjanci na Mazowszu otrzymują informacje dotyczące osób, podlegających kwarantannie domowej. Od wczoraj mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wpierają żołnierze z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu. Policjanci i żołnierze, którzy sprawdzają miejsce pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu. Korzystają z telefonów komórkowych. Radomscy policjanci patrolują także okolice szpitali, by w razie potrzeby podjąć natychmiastową interwencję.

Jednak jeśli chcesz ułatwić nam pracę, możesz ściągnąć aplikację „Kwarantanna domowa”. Nie ma możliwości, by z aplikacji korzystały osoby nieobjęte kwarantanną. Jej system jest połączony z bazą numerów telefonów osób, które zostały zobowiązane do przejścia kwarantanny. Każdego dnia kwarantanny do objętych nią osób - które zainstalowały i aktywowały aplikację - będzie SMS-em wysłana prośba o wykonanie zadania. Bardzo prostego i zawsze takiego samego. Zrobienia selfie. Dzięki geolokalizacji oraz nowoczesnemu systemowi porównywania twarzy będzie wiadomo, że to na pewno ta osoba i że przechodzi kwarantannę w miejscu zadeklarowanym w formularzu lokalizacyjnym. Pomoże w tym zrobione przy aktywacji zdjęcie referencyjne. To do niego będą porównywane kolejne przesłane fotografie. Aplikację można pobrać na telefony z androidem oraz systemem iOS.

Zespół Prasowy KWP

  • Policjanci i żołnierze stojący przed blokiem
  • Żołnierze wsiadający do radiowozu
  • Policjanci i żołnierze stojący przed radiowozami
  • Policjanci stojący przed radiowozem
  • Policjant i żołnierz jadący radiowozem
  • Policjanci stojący przed radiowozem
Powrót na górę strony