Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Data publikacji 23.03.2020

W związku z nadejściem kalendarzowej wiosny, każdego roku dzieci i młodzież gromadziła się na wspólnym świętowaniu tej wyczekiwanej pory roku. W tym roku z uwagi na wprowadzony stan epidemii jest to niemożliwe. Wspólne spotkania, zabawy, czy wycieczki niosą za sobą wysokie niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się wirusa. Dlatego policjanci apelują do młodzieży o stosowanie się do zaleceń służb i pozostanie w domach, a rodziców o prawidłowy nadzór nad podopiecznymi.

Obecnie w związku z zamknięciem placówek oświatowych, dzieci i młodzież szkolna obowiązek szkolny realizuje w swoich domach.  Ma to na celu wyeliminowanie zagrożenia spowodowanego koniecznością wspólnego spotykania się młodzieży w większych grupach na zajęciach lekcyjnych i pozostanie w domach.  Spędzanie wspólnego czasu w większym gronie i wspólne zabawy, czy wycieczki, mogą nieść poważne zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Dlatego też policjanci podczas służby zwracać będą uwagę  na przypadki  gromadzenia się młodzieży.  Będziemy w okolicach parków, skwerów, a także rejony dworców, sklepów, czy galerii handlowych, które nadal pozostają otwarte. 

Apelujemy do rodziców i opiekunów nieletnich o zwrócenie szczególnej uwagi na to, co robią, gdzie i z kim przebywają nasze dzieci i młodzież. Pamiętajmy, że w dobie panującej epidemii, troska o życie i zdrowie staje się nadrzędnym celem.  

Apelujemy o wzajemne wsparcie oraz spokój i rozwagę oraz stosowanie się do zaleceń służb!

(KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony