Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 28-latka podejrzewanego o zabójstwo

Data publikacji 24.03.2020

Toruńscy policjanci dzięki intensywnej pracy i licznym czynnościom, jakie wykonali w związku z tragicznym zdarzeniem, w wyniku którego śmierć poniosła 29-latka, bardzo szybko zatrzymali podejrzewanego o zabójstwo mężczyznę. Wczoraj w prokuraturze usłyszał on zarzuty, a najprawdopodobniej dziś w sądzie zapadną dalsze decyzje. Mężczyźnie grozi dożywocie. Zarzuty w tej sprawie usłyszał też 35-latek, który został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Przypomnijmy: w czwartek, 19.03.2020 r., około północy, dyżurny toruńskiej Policji został powiadomiony przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze w jednym z mieszkań przy Chełmińskim Przedmieściu w Toruniu. Służby, pomimo późnej pory, zaalarmowali sąsiedzi i to dzięki temu ogień nie rozprzestrzenił się na inne kondygnacje.

Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej oraz funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście. Podczas akcji gaśniczej strażacy, w jednym z pomieszczeń, znaleźli kobietę. Niestety, pomimo podjętej przez nich resuscytacji, którą kontynuowali przybyli na miejsce ratownicy pogotowia, nie udało się przywrócić u niej czynności życiowych. Lekarz stwierdził zgon.

Wtedy do sprawy wkroczyli kryminalni, dla których w tego typu przestępstwach najważniejsze są pierwsze godziny po zdarzeniu i zebrane w tym czasie ślady. Śledczy wykonali szczegółowe oględziny, przesłuchali kilkunastu świadków, dokonali licznych przeszukań i wykonali szereg innych czynności, na podstawie których w sobotę, 21.03.2020 r., prokurator mógł przedstawić zarzuty zatrzymanemu bezpośrednio po zdarzeniu 35-latkowi. Mężczyzna podejrzany jest m.in. o zacieranie śladów i nakłanianie do nierządu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.  

Do tej sprawy policjanci zatrzymali jeszcze kolejne trzy osoby.  By ustalić ich udział w tym zdarzeniu konieczna była pomoc ekspertów z Laboratorium KWP w Bydgoszczy oraz biegłych z zakresu biologii Instytutu Genetyki Sądowej w Bydgoszczy.  

Dwie z nich okazały się być świadkami. Trzecią policjanci wytypowali jako tę, która bezpośrednio miała związek ze śmiercią 29-letniej kobiety. To 28-letni mieszkaniec województwa pomorskiego.

Wczoraj, 23.03.2020 r., policjanci wykonywali z jego udziałem eksperymenty procesowe oraz ekspertyzy, które pozwoliły prokuratorowi na sformułowanie zarzutów. Jeszcze tego samego dnia kryminalni doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa, sprowadzenia pożaru, który mógł zagrażać życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, a także posiadania narkotyków. Podczas przeszukania bowiem policjanci znaleźli przy nim tabletki, które wykazały cechy charakterystyczne dla ekstazy oraz kilka gram białego proszku – amfetaminę.

28-latkowi grozi kara dożywotniego więzienia. Dzisiaj, 24.03.2020 r., policjanci doprowadzą  podejrzanego do sądu, który zdecyduje o jego dalszym losie.

(KWP w Bydgoszczy/js)

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.5 MB)

Powrót na górę strony