Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzialny kierowca

Data publikacji 25.03.2020

Dzięki informacji od kierowcy służby mogły wczoraj bezpiecznie obsłużyć zdarzenie drogowe do jakiego doszło na terenie powiatu dąbrowskiego.

W poniedziałkowe popołudnie (23.03.2020r.) na skrzyżowaniu ulica Sucharskiego i Leśnej w Oleśnie (powiat dąbrowski)  doszło do zderzenia  dostawczego iveco i osobowym seatem.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci zastali załogę straży pożarnej, która poinformowała funkcjonariuszy, że poszkodowany mężczyzna jadący samochodem osobowym prosił, aby zachowali ostrożność i z bezpiecznej odległości przekazał informację dotyczącą jego przyjazdu do kraju  przed kilkoma dniami z terenu Niemiec. Jak się okazało kierujący seatem, mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, jest zawodowym kierowcą wykonującym  transport międzynarodowy, który po przekroczeniu granicy nie jest objęty kwarantanną, ale z uwagi na dobro służb oraz ich komfort pracy poinformował o swojej sytuacji.
Na miejsce zostały skierowany zatem patrol dąbrowskiej drogówki wyposażony w  pakiety ochronne. Policjanci w kombinezonach rozpytali kierowców i przeprowadzili oględziny miejsca wypadku. Kierowca seata z uwagi na doznane obrażenia trafił do szpitala. Dochodzenie ustali winnego spowodowania tego wypadku.
Po zakończonej obsłudze zdarzenia środki ochronne funkcjonariuszy zostały zutylizowane, radiowozy zdezynfekowane  a policjanci po zakończonej służbie mogli bez obaw wrócić do swoich rodzin.
 
Dzięki odpowiedzialnej postawie mężczyzny policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy mieli możliwość przygotowania się i profesjonalnej obsługi wypadku drogowego.
Zgodnie z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. § 2 ust. 6 pkt. 3 i 4 w sprawie  ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii obowiązkowej kwarantanny nie stosuje się wobec kierowców wykonujących przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego.

(KWP w Krakowie/js)

Powrót na górę strony