Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młoda kobieta chciała skoczyć z wiaduktu. Na szczęście w pobliżu byli policjanci

Data publikacji 28.03.2020

Policjanci wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali akurat Autostradową Obwodnicę Wrocławia i zwracali uwagę na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. W pewnej chwili zauważyli młodą kobietę, która stała przy barierkach po drugiej stronie drogi. Wszystko działo się na wiadukcie w okolicy węzła Wrocław Lotnisko. Na szczęście finał tej historii zakończył się uratowaniem desperatki.

Policjantka i policjant natychmiast zatrzymali radiowóz i podeszli do kobiety. Okoliczności wyraźnie wskazywały na to, że chce skoczyć z dużej wysokości. W pobliżu policjanci zauważyli dwie puste butelki po wódce. Doskonale wiedzieli, że desperatka próbowała dodać sobie odwagi alkoholem i sytuacja jest bardzo poważna. Na miejscu zatrzymali się też inni kierujący i w bezpiecznej odległości, również asekurowali kobietę. Mogła skoczyć w każdej chwili, dlatego policjanci wykorzystali dogodny moment, chwycili ją i przeciągnęli za barierki. Przenieśli kobietę w bezpieczne miejsce i mogli z nią spokojnie porozmawiać. Była mocno zdenerwowana. Ta dramatyczna sytuacja była spowodowana sprawami osobistymi kobiety.

Po chwili na miejsce przyjechała karetka pogotowia ratunkowego. Policjanci przekazali kobietę pod opiekę medykom. Mundurowi wrócili do patrolowania dróg wokół Wrocławia, ze świadomością, że uratowali tego dnia życie drugiego człowieka.

(KWP we Wrocławiu / wsz)

Powrót na górę strony