Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ostrzegają! Zachowaj czujność!

Data publikacji 02.04.2020

Przestrzegamy przed osobami, które wykorzystują sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym. Dzwonią i oferują bezpłatne maseczki, środki do dezynfekcji oraz urządzenia do zabijania koronawirusa. Uważajcie!

Policjanci otrzymali informację od  białostoczanki, że odebrała telefon od kobiety, która poinformowała, że jest przedstawicielem firmy i w związku z panującym zagrożeniem epidemicznym starsze osoby za ich pośrednictwem dostają bezpłatne maseczki, środki dezynfekcyjne oraz pracownicy ich firmy umożliwia im ozonowanie mieszkań. Kobieta w celu uwiarygodnienia swoich słów, poinformowała rozmówczynię, że firma, którą reprezentuje współpracuje z Urzędem Miasta i innymi instytucjami w ramach zwalczania koronawirusa.

Już następnego dnia w mieszkaniu seniorki miał pojawić się sprzedawca, aby zaprezentować urządzenie, które miało dezynfekować pomieszczenia. Mężczyzna nie spodziewał się, że na posesji oprócz kobiety będą czekali na niego policjanci. Jak ustalili kryminalni, takich telefonów i propozycji "darmowych" maseczek na terenie Białegostoku było znacznie więcej. Tylko świadoma postawa kobiety i natychmiastowe działanie policjantów, zapobiegło zakupowi "cudownego urządzenia" za wygórowaną cenę. Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany. Mundurowi zabezpieczyli też urządzenie, które posiadał przy sobie. Teraz będą ustalać okoliczności całego zdarzenia, jak też również będą sprawdzać, czy nie doszło do przestępstwa.

Pamiętajmy, że służby sanitarne i urzędy nie działają w ten sposób. W takich sytuacjach konieczne jest upewnienie się, że osoba do nas dzwoniąca nie próbuje sprzedać nam bezwartościowych produktów za wygórowaną cenę. Absolutnie nie wpuszczajmy takich osób do mieszkań pod żadnym pretekstem. O każdym takim kontakcie i podejrzeniach powiadamiajcie Policję.

(KWP w Białymstoku/js)

Powrót na górę strony