Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, w którym spłonęły zwierzęta

Data publikacji 03.04.2020

Kryminalni z Mikołowa wyjaśniają okoliczności pożaru, który wybuchł w zagrodzie na obrzeżach miasta. W środku znajdował się kucyk, osioł, kozy i owce. Wszystkie zwierzęta spłonęły. Świadków, którzy posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu okoliczności pożaru, proszone są o pilny kontakt z mikołowskimi policjantami.

Zgłoszenie o pożarze na ulicy Katowickiej w Mikołowie dyżurny komendy otrzymał kilka minut po godzinie 21. Jak się później okazało, spaleniu uległa drewniana szopa oraz zagroda z wybiegiem, w której znajdowały się zwierzęta. Osioł, kucyk, 5 kóz i 6 owiec - wszystkie spłonęły. Na miejscu pracowało pięć jednostek straży pożarnej z Mikołowa oraz Katowic.

Wczoraj, 02.04.br., rano, na miejscu pojawiła się ekipa dochodzeniowo-śledcza z mikołowskiej komendy, która przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa przeprowadziła szczegółowe oględziny. Trwa dochodzenie w tej sprawie. Kluczowe znaczenie będzie miała wydana przez biegłego opinia.

Osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w wyjaśnieniu okoliczności sprawy, proszone są o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie pod numerem telefonu: 47 8558 200 lub 47 8558 250 (całodobowo).

(KWP w Katowicach / js)

  • spalony budynek
  • miejsce pożaru
  • miejsce pożaru
Powrót na górę strony