Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 73-latki

Data publikacji 06.04.2020

Współpraca oraz zaangażowanie służb pozwoliło na odnalezienie zaginionej kobiety. Pomimo wychłodzenia, jej życiu już nic nie zagraża.

W nocy z 4 na 5 kwietnia br. policjanci piotrkowskiej policji otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 73-letniej mieszkanki gm. Łęki Szlacheckie. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali na miejsce. Rodzina kobiety oświadczyła, że zaginiona ma problemy z pamięcią i może być z nią utrudniony kontakt słowny. O swoim wyjściu nie informowała nikogo z domowników. Zaginiona nie posiadała przy sobie telefonu komórkowego, a jej ubiór nie był dostosowany do panujących warunków pogodowych. Policjanci rozpoczęli sprawdzanie pobliskich terenów oraz duktów leśnych. Do działań został skierowany patrol z psem służbowym.

Kolejne działania rozpoczęły się wczesnym rankiem. Policjanci zdawali sobie sprawę, że czas ma tu duże znaczenie. Rozpytali okolicznych mieszkańców i sprawdzali teren, gdzie mogła znajdować się zaginiona kobieta. Na szczęście, już przed południem odnaleziono zaginioną w odległości około 3 kilometrów od domu. Seniorka znajdowała się w gęstym dukcie leśnym, w pobliżu podmokłych terenów. Była przestraszona i wyziębiona. Od razu została zbadana przez służby medyczne i szczęśliwie odwieziona do miejsca zamieszkania.

W poszukiwaniach brali udział funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gorzkowicach, Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Komisariatu w Sulejowie oraz funkcjonariusze Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W poszukiwaniach kobiety brał również udział śmigłowiec policyjny. Do akcji poszukiwawczej również zaangażowali się strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Ochotniczych Straż Pożarnych z Ręczna, Dobrenic oraz Łęk Szlacheckich, które zadysponował Wójt Gminy Łęki Szlacheckie, równie aktywnie zaangażowany w poszukiwania. Brali również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Łodzi.

Biorący udział w poszukiwaniach łącznie przeczesali teren 20 kilometrów kwadratowych zabudowań, duktów leśnych, pół oraz zagajników. Współpraca i zaangażowanie służb po raz kolejny pozwoliła na szczęśliwe zakończenie poszukiwań.

(KWP w Łodzi/js)

  • Radiowozy policji ustawione rzędem
  • Policjant szukający zaginionej na terenie pola nad nim policyjny helikopter
  • Policjanci szukający zaginionej na polu
Powrót na górę strony